Droga do uzależnienia może być długa, nieświadomie narażając na niebezpieczne w skutkach działanie, niemniej jednak należy zwrócić szczególna uwagę na problem lekomanii związanej z przyjmowaniem leków nasennych.

Okazuje się, że w tym przypadku stosowanie preparatów uspokajanych, ma uzasadnienie w stanach sporadycznego zaburzenia snu, czy objawu lęku.

Niemniej jednak już po czterech tygodniach codziennego zażywania tabletek, dochodzi do sytuacji, w której rezygnacja z dawki wywołuje objawy głodu lekowego.

Z tego względu przyjmowanie większej dawki niż zalecana, gwałtowna rezygnacja, czy także nie przestrzeganie innych zaleceń, jak chociażby spożywanie alkoholu w czasie kuracji, nasila wspomniane objawy.

Choć wydaje się to oczywiste, to jednak statystki uzależnień są przerażające, coraz więcej i to młodych ludzi trafia do ośrodka w tak poważnych stanach wyniszczenia organizmu.

Leczenie nie jest łatwe, uzależnione jest od indywidualnego stanu pacjenta i to od jego postawy zależy, czy zakończy się sukcesem.

www.foto-vistula.pl