Jedz przynajmniej pięć porcji warzyw i owoców dziennie – to zdanie słyszysz niemal tak często, jak powiedzenie, by jeść pięć posiłków dziennie. Stosowanie się do tego typu zaleceń jest konieczne, by dostarczyć organizmowi odpowiednich porcji witamin i minerałów, a także prawidłowo dbać o świetną sylwetkę.

www.janosik-film.pl

Często słyszymy, że sok owocowy lub warzywny może świetnie zastąpić jedną z wyżej wspomnianych pięciu porcji. Okazuje się jednak, że bardzo często popełniamy błąd, wybierając produkty, które wyglądają zdrowo, a jednak w rzeczywistości ze zdrowiem mają bardzo niewiele wspólnego.

Wiele soków zawiera w sobie bardzo znaczący dodatek cukru, a przy tym może częściowo zniweczyć nasze wysiłki w dążeniu do wymarzonej figury. Najlepiej sprawdzi się ten sok, który przygotujesz samodzielnie.

W tym przypadku zyskasz pewność, że znasz wszystkie składniki soku. W innych sytuacjach wystarczające może być jednak to, że bardzo dokładnie przeczytasz etykietę.

Twoje zwątpienie powinien wzbudzać przede wszystkim syrop glukozowo-fruktozowy, który jest bardzo tuczący, a także niesamowicie niezdrowy dla naszego organizmu. Jeśli zauważysz ten składnik na etykiecie, odłóż produkt na półkę i poszukaj czegoś bardziej właściwego.