Specjaliści donoszą, że współcześnie coraz więcej osób zmaga się z problemem nadwagi lub otyłości. Słuchając znajomych, niezadowolonych ze swojej sylwetki, można odnieść wrażenie, że zbędne kilogramy nad wyraz często odkładają się w okolicach brzucha.

Nic więc dziwnego, że dość często wykorzystywanym sposobem walki z „oponką” jest robienie tak zwanych „brzuszków”. Czy jest to skuteczny sposób? Niestety, okazuje się, że nie bardzo.

„Brzuszki” są dobrym sposobem na rzeźbienie mięśni, jednak nie mają bardzo znaczącego wpływu na spalanie tkanki tłuszczowej. Właśnie dlatego szybko mogą prowadzić też do zniechęcenia, gdy pomimo regularnych treningów, nie zobaczymy znaczącej poprawy sylwetki.

Owszem, mięśnie brzucha mają szansę stać się bardziej wyrzeźbione, jednak przez pojawienie się nadmiaru tłuszczu, prawdopodobnie nie będzie można tego zauważyć. Jeśli chcesz robić „brzuszki” powinny one być wyłącznie dodatkiem do ćwiczeń typu cardio, czyli takich, które mocno wpływają na przyśpieszenie pulsu oraz oddechu.

Właśnie podczas treningu aerobowego (np. biegania, pływania, jazdy na rowerze) pozbywamy się zbędnej tkanki tłuszczowej.

Należy pamiętać, że tzw. „oponka” jest bardzo trudna do zlikwidowania, a największy wpływ na jej wielkość mają nie ćwiczenia, ale prawidłowa dieta.

http://suplementydiety.net/diety/ www.desig-n.pl