Okazuje się, że nieustannie pozostajemy w kontakcie z innymi, niezależnie czy w sferze służbowej, czy prywatnej. Ciągle jesteśmy on-line, w sytuacji, gdy nie ma prądu, zapomnieliśmy ładowarki, czy z innych powodów nie można odszukać sieci, zdaje się, że już nic nie potrafimy zrobić.

Choć kontakt z bliskimi jest niezbędny, to jednak potrzeba pozostania czasem off-line powinna być oczywistym zjawiskiem. Niemniej jednak dla wielu uzależnionych osób cały ich świat toczy się wokół, telefonu, maila, czy Internetu.

Jednak należy zwrócić uwagę, na fakt, że codzienne sprawdzanie wiadomości nie jest jeszcze uzależnieniem, o ile faktycznie otrzymujemy maile, czy też czekamy na wiadomość. Podobnie, jak przeglądanie witryn internetowych, czytanie artykułów, to jak by niebyło forma naszej rozrywki, zamienniki dawnych hobby.

Powodem do niepokoju mogą być raczej drastycznie podniesione rachunki, zwiększona liczba połączeń, silna potrzeba wykonania telefonu do osób, którym tak naprawdę nie mamy za dużo do powiedzenia, czy też długie, często nocne przesiadywanie przed komputerem. W takiej sytuacji warto podjąć odpowiednie kroki, aby nie dopuścić do niepożądanego zatracenia się w tym świecie.

Budowanie relacji http://www.jakanie.com.pl/