Niemalże co roku przybywają nowe diety, które zdaniem ich twórców pomogą uporać się z nadmiarem kilogramów. Do jednych z najpopularniejszych z pewnością zalicza się dieta kapuściana. Na czym ona polega i w czym tkwi jej sekret? Podstawowym założeniem jest spożywanie do woli zupy opartej na kapuście. Stanowi ona główny składnik tej diety.

Można do niej spożywać również inne produkty, jak np. banany. Wiele osób stosujących tę dietę obserwuje szybkie efekty w postaci utraty kilku kilogramów tygodniowo. Jednakże jest to głównie efekt utraty wody oraz szybkiego spalania glikogenu.

Dieta kapuściana nie jest dietą zbilansowaną. Oznacza to, że nie dostarcza organizmowi niezbędnych witamin i składników mineralnych. Efektem tego jest jo jo, czyli ponowne przybranie na wadze po zakończeniu tej diety. Dodatkowo dieta ta jest bardzo monotonna, co dodatkowo może zniechęcić do jej stosowania.

Trzeba jednak pamiętać, że kapusta posiada korzystne oddziaływanie na organizm. Nie oznacza to jednak, że może stanowić podstawę diety.

www.autoamatorfrance.pl