Wiele osób marzy o tym, by zrzucić kilka zbędnych kilogramów, jednak brakuje im motywacji. Bardzo często zdarza się jednak, że na przeszkodzie stoi nie tylko lenistwo, ale również brak czasu.

W weekendy spędzamy długie godziny przy garach, by mieć pewność, że jemy zdrowo. Czy jednak w ciągu tygodnia również można z powodzeniem dbać o swoją dietę? Zdrowe odżywianie w pracy czy szkole to nie lada wyzwanie.

Rano zjadamy pożywne i wartościowe śniadanie, a podczas przerwy na lunch czy w czasie napadu wilczego głodu, gdy niespodziewanie zostajemy po godzinach, bez zastanowienia zamawiamy pizzę lub wciągamy kebab z budki za rogiem. Jeśli zdarzy ci się to raz czy dwa razy w miesiącu, nie masz się czym martwić.

Jeśli jednak sytuacja systematycznie się powtarza, możesz zacząć martwić się o swoją dietę. Pamiętaj, że przygotowanie zdrowych przekąsek wcale nie musi być czasochłonne.

Proste sałatki mogą składać się tylko z trzech składników, by być smaczne i pożywne. Warto zainwestować też w zdrowe przekąski, jak jogurty czy odpowiednio dobrane chrupki.

Jeśli jednak rzeczywiście musisz zdecydować się na gotowe jedzenie, wybierz coś niezbyt tłustego, niekoniecznie wybierając spośród fast-foodów.

kebab Poznań domy i mieszkania rokietnica