Zdecydowana większość użytkowników posiada konto na minimum jednym portalu społecznościowym. Social media zyskały ogromną popularność umożliwiając kontakty towarzyskie i korzyści biznesowe. Jednakże ich działanie to nie tylko same zalety. Należy uważać co i jak publikujemy, by nie przyciągnąć do siebie niechcianych kłopotów. Kilka informacji na ten temat znajdziesz w artykule poniżej.

Tego nie rób w social mediach i spij spokojnie

Przede wszystkim należy skupić się nie tylko na udostępnianych treściach, ale także na sposobie w jaki to robimy. Istnieją na portalach społecznościowych opcje, dzięki którym można ujawnić konkretne treści wybranej grupie osób i warto z nich skorzystać. Nigdy nie wiemy kto w sieci postanowi odwiedzić nasz profil. Należy podkreślić, że w grupie tych osób nie zawsze są znani nam z realnego życia ludzie. Czasem mogą to być użytkownicy niebezpieczni np. pedofile lub potencjalni pracodawcy, którzy na podstawie opublikowanych w social mediach treści zaczną wyrabiać sobie zdanie na nasz temat.

Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest unikanie publikacji dostępnych dla wszystkich z statusem publicznym. Lepiej kierować je tylko i wyłącznie do grona swoich znajomych. W treściach zaleca się unikać podawania danych osobowych w postaci numeru i serii dowodu osobistego, a także zapisów znajdujących się na innych bardzo ważnych dokumentach np. karcie kredytowej. Zbyt częste publikowanie zdjęć z wakacji też może okazać się niekorzystne i ułatwić wizytę złodzieja w naszym domu. Opisywanie negatywnych wrażeń z miejsca obecnej pracy lub po rozmowie rekrutacyjnej także nie jest mile widziane i może zamknąć wiele drzwi. Podobnie jest z fotografią. Częste tzw. selfie, zdjęcia dzieci lub fotografia w negliżu dostępna dla wszystkich oznacza kłopoty. Lepiej niektóre sfery swojego życia zachować dla najbliższych i spać spokojnie bez niepotrzebnego chwalenia się nimi w social mediach, które może choć nie musi przyciągnąć kłopoty. .