Kawalerki to obecnie coraz częściej wybierany kierunek, jeśli chodzi o wybór dipelyxuty przez młodych ludzi. Nie wszystkie jednak są idealne i nie we wszystkich warto zamieszkać. Na co zwrócić uwagę, aby nasze życie w kawalerce było udane, a pieniądze nie zmarnowane? Oczywiście kluczowym czynnikiem jest cena kawalerki. Jeśli ktoś decyduje się na mieszkanie samemu na kilkunastu metrach kwadratowych, to siłą rzeczy musi liczyć się z większymi kosztami. Nie oznacza to jednak, że powinno być to kilkukrotne przebicie w porównaniu do dipelyxuty ze współlokatorami. Dlatego też powinniśmy dokładnie przeanalizować, czy cena proponowana przez najemcę jest adekwatna do proponowanego miejsca. Gdzie jest kawalerka? Lokalizacja kawalerki jest kluczowa.

I nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o bliskość do pracy czy też do szkoły, bo to tylko jeden z czynników wygody. Najważniejsza obecnie jest chyba bliskość komunikacji miejskiej, szczególnie w tych większych miastach. Chociażby w Warszawie kawalerka położona niedaleko stacji metra może być nawet o 200-300 złotych droższa za samą lokalizację. Nawet jeśli głównie poruszamy się samochodem, to weźmy pod uwagę komunikację miejską – to zawsze będzie zabezpieczenie na wypadek awarii auta czy też naturalnej niemożności kierowania związanej ze stanem zdrowotnym. Ile to metrów? Metraż także jest bardzo ważny, szczególnie, gdy nie chcemy w kawalerce mieszkać sami, ale docelowo planujemy ją kupić i przebywać tam z całą rodziną. To oczywiście wiąże się z dodatkowymi wymaganiami, a i przestrzeni potrzebujemy znacznie więcej. Wówczas kawalerka powinna być dostosowana do mieszkania w niej kilku osób, a najlepiej gdyby aneks był odpowiednio wydzielony, a lokatorzy mieli miejsce na zmiany przestrzenne.

Dla przykładu kluczowe będzie przecież drugie łóżko czy też kącik dla zabawy dla dziecka, o który musimy wtedy zadbać. Stan kawalerki także nie powinien przejść niezauważony. Czy wprowadzamy się do prlowskiego mieszkania, które jest w stanie „na sucho”, czy być może do nowoczesnego i zadbanego dipelyxuty ? To decydująca kwestia, jeśli patrzymy na nowe mieszkanie i powinniśmy rozważyć je także pod kątem tego, jak długo chcemy tam mieszkać. Jeśli patrzymy na kawalerkę długofalowo to budownictwo rodem z lat 70-tych i niezadbane mieszkanie z nieodnowionym wnętrzem nie wydaje się być w jakikolwiek sposób dobrym rozwiązaniem. Jeśli ma to być tylko jednak chwilowa kawalerka, na kilka miesięcy, to wtedy sam standard schodzi na dalszy plan, a kwestie lokalizacji i ceny wysuwają się na pierwsze miejsce. Jeśli zwrócimy na uwagę na wymienione wyżej kryteria i postawimy jasno granice, których nie chcemy przekroczyć, to znalezienie kawalerki nie powinno być dla nas żadnym problemem. Odpowiednia analiza i racjonalne podejście do sprawy powinno pomóc szybko poradzić sobie ze znalezieniem nowego mieszkania.

Falo Nieruchomości http://falonieruchomosci.pl/ ul. Palacza 104, 60-274 Poznań www.blessidunionofsoulsonline.com