Stres niszczy odporność, zdrowie i psychikę. W dodatku nie możemy go uniknąć ani w życiu zawodowym, ani w zaciszu własnego domu. Jak sobie z nim radzić by nie szkodził sercu? Istnieje kilka sposobów relaksu, które są całkowicie nieszkodliwe i warte zainteresowania w zabieganym świecie.

Pomóż sobie sam – postaw na dobry i skuteczny relaks

Człowiek ma tylko jedno życie i jedno serce. Dlatego musi się o nie troszczyć W ramach troski dobrze jest wprowadzić kilka relaksujących rytuałów, zwłaszcza w dniach kiedy poziom stresu sięga zenitu, a serce bije nam w piersi jak młot przez długi okres czasu. Wypróbuj ćwiczenia fizyczne! Na początek postaw na jogę. Uczy panowania nad emocjami, wycisza i pozytywnie wpływa na gibkość ciała. Połączenie jej z medytacją przynosi bardzo pozytywne wyniki. Obie metody uspakajają organizm człowieka. Praktykowanie tej formy aktywności w połączeniu z wspomnianą medytacją kilka dni w tygodniu pomoże w neutralizowaniu nieprzyjemnego uczucia zdenerwowania. Dla znacznie energiczniejszych osób poleca się bieganie. Jogging uczy prawidłowego oddychania podobnie jak joga.

Wbrew pozorom także wycisza. Ponieważ podejmując się wysiłku niwelujemy negatywne emocje, co korzystnie działa na nasze samopoczucie. Inne formy ćwiczeń są także zalecane, szczególnie gdy lubimy je wykonywać. Trening powinien sprawiać przyjemność. Relaks może przynieść także sen. Zapracowanie często przynosi deficyt snu, który jest potrzebny do regeneracji organizmu po każdym ciężkim dniu. Zasypiając uspakajamy swoje serce, co jest dla niego zbawienne. Kąpiel w eterycznych olejkach lub masaż z zastosowaniem aromaterapii przynosi ulgę w zdenerwowaniu i może przełożyć się na znacznie lepsze ciśnienie krwi oraz poprawę pracy serca. Wyciszając się podczas zabiegu pozbywamy się negatywnych emocji, które prowadzą do odczuwania niszczącego zdrowie stresu. Picie ziół, takich jak np. melisa mająca właściwości uspakajające albo krwawnika, który wspomaga krążenie jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Pomoże uniknąć wystąpienia niepożądanych efektów stresu w postaci różnego typu chorób kardiologicznych.

https://aspazja.pl/zabiegi/peelingi-chemiczne