W mediach społecznościowych często można spotkać się ze swoistym ekshibicjonizmem emocjonalnym. Ludzie czasami umieszczają na popularnych portalach mnóstwo informacji o sobie, swojej rodzinie i swoim życiu. Trzeba mieć na uwadze, że potem ktoś może wykorzystać te informacje przeciw nam.

www.paperia.com.pl

To, co publikujemy na przykład na Facebooku, może być obejrzane przez setki, jeśli nie tysiące osób. Wśród nich może znaleźć się na przykład osoba, której spodoba się nasz nowy samochód i która będzie chciała go sobie przywłaszczyć. Warto mieć na uwadze, że niekoniecznie rozsądnie jest informować wszystkich na portalu o tym, że wyjeżdżamy na dwutygodniowe wakacje w konkretnym okresie – potencjalny złodziej będzie wówczas wiedział, kiedy nie ma nas w domu i kiedy może nas okraść.

Zagrożeń jest zdecydowanie więcej i dotyczą one nie tylko naszej własności, ale i naszych bliskich. Trzeba na przykład zawsze się dobrze zastanowić, zanim upublicznimy w sieci zdjęcia naszych dzieci. Mogą one przecież zostać przez kogoś skopiowane i powielone na stronach, na których nie powinny się znaleźć.

agencja reklamowa poznań granit-tk.pl